Różnica oryginalna biżuterii Swarovski a „biżuteria z elementami swarovski”

Różnica oryginalna biżuterii Swarovski a „biżuteria z elementami swarovski”

Opublikowano przez Redaktor

Produkty marki Swarovski sprzedawane są w ponad 170 krajach na świecie. Od wielu lat jest ona światowym liderem w produkcji szlifowanego kryształu będącego głównym punktem podkreślającym kunszt i wyjątkowość biżuterii. Ta luksusowa marka to bogactwo kategorii produktów, zaadresowanych do szerokiego grona odbiorców. Musimy jednak uważać, bo ogromne zainteresowanie biżuterią Swarovski wymusiło oferowanie nieautentycznej, często tańszej, lecz gorszej jakości – biżuterii z elementami Swarovski.

Oryginalna biżuteria Swarovski – jak ją rozpoznać?

Kryształ jest jedynym z najstarszych znanych tworzyw poddawanych obróbce artystycznej. Tym, co wyróżnia biżuterię Swarovski są właśnie kryształy, których przetwarzanie jest pilnie strzeżoną tajemnicą, a każdy kolor kruszcu posiada swój własny skład. Znakiem rozpoznawczym oryginalnej biżuterii jest nieskazitelny i wyjątkowy blask kryształu, który powstaje dzięki precyzyjnym szlifom. Powoduje to wyjątkowy efekt rozszczepienia światła, którego – w tej skali – nie spotkamy w żadnych produktach innych marek.

Cechy biżuterii Swarovski

Kryształki Swarovskiego są precyzyjną kompozycją wielu warstw ścianek i kątów. Gwarantuje to ich identyczność, nieskazitelną jakość we wszystkich rozmiarach i jednolitą barwę. Ściśle strzeżony proces produkcji dostarcza nam kryształów o idealnych kształtach. Dzieje się tak za sprawą stosowania pomiarów geometrycznych i optycznych. Precyzyjna jakość szlifu – bez bąbelków powietrza, zarysowań czy innych skaz, a także umieszczenie wszystkich ścianek pod jednym kątem s są gwarancją autentyczności produktów.

Oryginalne kryształki Swarovskiego a podróbki

Swarovski ma kilka rodzajów szlifów kryształów. Najbardziej znanym jest  szlif brylantowy/okrągły. Charakteryzuje się także różne techniki opraw, czyli przytwierdzenia pojedynczych kryształów do wyrobu jubilerskiego lub innego, który znajduje się w bogatym asortymencie marki. Podróbki kryształków Swarovski są lżejsze, nieprecyzyjnie wykonane, sprawiają wrażenie niedokończonych lub źle dociętych. Nie mają również wyjątkowego, wyrazistego blasku jakim charakteryzują się oryginalne elementy Swarovski.

large_1207618-swarovski-crystaldust-szara-bransoletka-fugart

Bransoletka Swarovski • Crystaldust Szara 5250071 5255912

Biżuteria z elementami Swarovski – czym się różni od oryginalnej biżuterii Swarovski?

Biżuteria Swarovski dzięki wykorzystaniu najwyższej jakości materiałów jest odporna na ścieranie i zarysowania. Jest także lśniąca i gładka. Co więcej, nie utlenia się, nie rdzewieje, zachowuje niezmienny stan przez długi czas. Pamiętajmy, że Swarovski to również kolekcja biżuterii z pereł. Te charakteryzują się jednolitym kolorem, idealnie kulistym kształtem, absolutnie nieskazitelną powierzchnią, odpornością na pot oraz przyjmowanie naturalnej temperatury ciała. Ich ciężar, dzięki zastosowaniu kryształowego rdzenia jest zbliżony do naturalnych pereł.

Biżuteria Swarovski – podróbka czy oryginał?

Przede wszystkim pamiętajmy, że do każdego oryginalnego zakupu biżuterii marki Swarovski dołączany jest certyfikat autentyczności, podkreślający wartość i wyjątkowość produktu. Warto również zapoznać się z katalogiem nowości Swarovski, udać się do oficjalnego sklepu marki lub zrobić zakupy u wiarygodnego sprzedawcy oferującego wyłącznie oryginalne produkty. Uświadommy sobie, że ,,elementy biżuterii Swarovski” nigdy nie będą w stanie zastąpić oryginału, a będą jedynie ich niedoścignionym wzorem na który nie warto marnować pieniędzy.