Różaniec na palec

Różaniec na palec

Opublikowano przez Redaktor

Różaniec jako modlitwa z łacińskiego oznacza ,,ogród różany”, a pomocą w jego odmawianiu służą specjalne paciorki zwane różańcem. W wersji, którą znamy są to połączone na sznurku koraliki. Jednak również elementy liturgiczne idą z duchem czasu i dostosowują się do współczesnych potrzeb. Tak więc mamy minimalistyczną wersję – różaniec na palec, tak by móc wyznawać swoją wiary w dowolnym czasie i miejscu.

Pierścionek różaniec na palec – dla kogo?

Z pewnością różaniec na palec jest wyrazem wiary katolickiej oraz stanowi praktyczny element do odmawiania modlitwy niezależnie od miejsca i czasu w którym się znajdziemy. Dlatego najbardziej ucieszą się z niego osoby wierzące i praktykujące. Na pewno spodoba się oraz będzie dobrym pomysłem dla dziecka na I Komunię Świętą czy bierzmowanie. Ucieszą się z niego nasze babcie i docenią jego dodatkowy – eleganckie walory.

Różaniec na palec złoty, srebrny czy z cyrkoniami?

Różaniec wbrew pozorom wcale nie musi wyglądać schematycznie i nudno. Dziesięć wypustek stanowiących paciorki wkomponowanych jest w pierścień tak, iż doskonale wpajają się w pierścień. Projektanci biżuterii proponują nam różańce na palec złote, srebrne, ale też na przykład z dodatkiem ozdobnych cyrkonii. Taka biżuteria wykonana jest z najwyższej jakości materiałów i niezwykłą dbałością o detale zatem możemy być pewni, że będziemy się nią cieszyć przez wiele lat.

Różaniec na palec z grawerem

Jeśli chcemy wyróżnić biżuterię albo podarować najbliższym coś naprawdę wyjątkowego, możemy sięgnąć po różaniec na palec z grawerem. To od nas zależy, co chcemy na nim umieścić. Może to być motywujący napis, wyznanie wiary lub istotny dla nas lub dla osoby której chcemy go podarować – symbol. Kupując różaniec na stronie fugart.pl możemy być pewni, że na nasze życzenie grawer zostanie wykonany gratis i ze szczególną dbałością o detale.


Na którym palcu nosić różaniec na palec?

To, na którym palcu będziemy nosić różaniec zależy od naszych przyzwyczajeń i wygody. Z pewnością duże znaczenie ma także fakt, czy jesteśmy osobami praworęcznymi czy mańkutami. Zwróćmy również uwagę na jakość wykonania paciorków na różańcu na palec, bowiem zbyt ostre wypustki mogą zahaczyć się o odzież lub powodować zadrapania na naszej skórze, np. podczas mycia twarzy.

Prezent na Święta – różaniec na palec

Różaniec na palec może być jedną z inspiracji na prezent pod choinkę. Na pewno jest to cenny upominek, zwłaszcza jeśli wybierzemy biżuterię wykonaną ze złota lub srebra z dodatkiem białych cyrkonii. Warto mieć na uwadze fakt, że Święta Bożego Narodzenia oprócz miłej rodzinnej atmosfery mają głównie wydźwięk religijny i są istotnym czasem dla ludzi wierzących. Osoba, którą obdarujemy będzie miała więc cenną, a zarazem praktyczną pamiątkę. Uważajmy jednak by nie popełnić gafy i nie wręczać jej osobom, które stronią od wyznania katolickiego.

Choć różaniec kojarzy się głównie z elementem religijnym, to twórcy biżuterii zadbali o wiernych i stworzyli niezwykle eleganckie różańce na palec, które oprócz walorów religijnych stanowią również element estetyczny.