Jakie obrączki ślubne kupić ?

Jakie obrączki ślubne kupić ?

Opublikowano przez Redaktor

Wybór obrączek ślubnych to jedna z ważniejszych decyzji dla przyszłej pary młodej. W końcu to właśnie obrączki są symbolem miłości i wierności małżeńskiej, a widoczne na palcu dłoni, dumnie manifestują wstąpienie w związek małżeński. Warto poświęcić wystarczającą ilość czasu i uwagi, aby wybrać najlepszy model.

Przy wyborze obrączek ślubnych warto kierować się z pewnością ich estetyką oraz trwałością. Powinny przecież posłużyć nam przez wiele lat. Wiele par decyduje się wygrawerować coś specjalnego na ślubnych obrączkach – może to być data ślubu, imiona państwa młodych, albo jakieś sekretne, znane tylko im hasło. Wiele firm, oferujących obrączki świadczy takie usługi.

Wybierając obrączki warto pamiętać o tym, aby kierować się przede wszystkim własnym gustem i preferencjami. Zadbajmy także o poprawne ustalenie rozmiaru, pamiętając o tym, że podczas upalnych dni palce mogą być opuchnięte. Także stres, wysiłek i ciąża mogą przyczyniać się do takiego efektu.

Jeszcze jakiś czas temu wybór tych ślubnych akcesoriów nie był zbyt szeroki.

Obecnie, mamy na rynku wiele modeli i wzorów obrączek, wykonanych z żółtego czy białego złota. Białe złoto to nic innego jak złoto żółte, z domieszką niklu i cynku. Takie kruszywo zdążyło zdobyć sobie już rzeszę wiernych fanek. Nikiel może powoduje uczulenia, dlatego przed zakupem produktów z białego złota, warto sprawdzić jak zareaguje na nie nasza skóra.

Jeśli okaże się, że śmiało możemy nosić biżuterię z białego złota, doskonałym modelem będą z pewnością obrączki z białego złota:

Dla zwolenników klasyki dobrym wyborem będą produkty z żółtego złota. Możemy zdecydować się na model matowany, bardzo prosty i elegancki:albo piaskowany, z dodatkiem brylantu lub cyrkonii:

Jeśli szukamy bardzo klasycznego rozwiązania, wybierzmy błyszczący model:Jeśli chcesz wyglądać oryginalnie, wybierz obrączki dwukolorowe. Z dodatkiem brylantów, będą wspaniałą ozdobą każdej dłoni. Na szczególną uwagę zasługują na przykład:

Ceny obrączek ze złota dwukolorowego zazwyczaj nie różnią się znacząco od tych jednokolorowych, więc jeśli zależy Ci na nieszablonowym rozwiązaniu – taki zakup okaże się strzałem w dziesiątkę. Wybierając obrączki z dwukolorowego złota, pamiętajmy o tym, aby dokładnie dobrać zarówno rozmiar, jak i ich szerokość. Taki model bardzo trudno później powiększyć.

Kupując obrączkę, koniecznie zwróć uwagę na próbę złota, z jakiej jest wykonana. To właśnie próba w dużej mierze determinuje jej trwałość. Do wykonania ślubnych obrączek najczęściej używa się złota próby 585, czyli złota 14-karatowego. Takie obrączki są trwałe i gwarantują długie użytkowanie. Oprócz próby, duże znaczenie jeśli chodzi o trwałość ma także waga obrączki. Cięższe obrączki są mniej podatne na uszkodzenia i bezpieczniejsze w użytkowaniu.