Jaki kształt obrączki wybrać?

Jaki kształt obrączki wybrać?

Opublikowano przez Redaktor

Kiedy dwoje ludzi decyduje się na spędzenie reszty życia razem, na ogół decydują się na zawarcie związku małżeńskiego. Obowiązkowym elementem ceremonii są obrączki. Niezbędne są one zarówno podczas ślubu w kościele, jak i wtedy, kiedy dwoje ludzi wybiera ceremonię świecką.

Wybór obrączek jest dzisiaj ogromny. I nie chodzi tu wcale tylko o kolor złota, z którego obrączki zostały wykonane, ale również ich kształt. W sprzedaży znajdują się bowiem obrączki proste, jak i te półokrągłe. Pojawia się pytanie, na które z nich postawić?

Obrączki – co symbolizują?

Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć symboliki obrączek. Te dwa małe krążki zakładane sobie nawzajem na palec mają być zewnętrznym wyrazem wzajemnej miłości i oddania. Małżonkom mają natomiast przypominać o złożonej przysiędze.

Wybór obrączek – co brać pod uwagę?

Kupno obrączek to jeden z ważniejszych obowiązków przed zawarciem ślubu. W salonach jubilerskich znajduje się dzisiaj tak ogromny wybór tych symbolizujących miłość krążków, że podjęcie decyzji może być naprawdę bardzo trudne. Każdego, kto chce dowiedzieć się, co brać pod uwagę podczas zakupu obrączek, odsyłamy do naszego artykułu: http://blog.fugart.pl/jakie-obraczki-slubne-kupic-co-brac-pod-uwage-czym-sie-kierowac-przeglad-asortymentu/. Wszyscy zainteresowani znajdą tam szereg rad dotyczących tego, co brać pod uwagę i czym się kierować, aby zakupić obrączki idealne.

Obrączki półokrągłe

To najbardziej klasyczny model obrączek. Wystarczy na nie spojrzeć, aby zobaczyć, że kształt krążka jest tu lekko wygięty. W efekcie uzyskuje się wrażenie, jakby obrączka była delikatnie zaokrąglona. Takie modele fantastycznie leżą na dłoniach zarówno szczupłych, jak i tych nieco grubszych. Sprawdzają się świetnie w przypadku młodych par ceniących sobie rozwiązania klasyczne. To właśnie takie krążki zakładali na palce nasi rodzice oraz dziadkowie. Dzisiaj – wbrew obiegowej opinii – są one nadal modne i z pewnością szybko nic w tym względzie się nie zmieni.Obrączki proste

Takie modele produkowane są stosunkowo od niedawna. Obrączki tego typu nie dają wrażenia zaokrąglenia. W każdym miejscu brzeg obrączki jest prosty. Takie krążki symbolizujące miłość i wierność poleca się osobom, które cenią sobie rozwiązania proste, a jednocześnie nowoczesne. Są to obrączki, które wyjątkowo ładnie prezentują się na szczupłych dłoniach. Z uwagi na prosty kształt można bez większego trudu wykonać na nich grawerowanie, które obecnie cieszy się ogromną popularnością.Wybór obrączek jest niemniej ważny niż kupno sukni ślubnej, zarezerwowanie sali weselnej czy zaproszenie gości. To właśnie obrączki symbolizują miłość i wierność dwójki ludzi, która staje na ślubnym kobiercu. Towarzyszyć będą one przez całe życie, przypominając o najważniejszym w nim wydarzeniu. Dlatego tak ważne jest, aby do wyboru obrączek mocno się przyłożyć. Powinny być dopasowane do gustu młodej pary, jej oczekiwań i preferencji. Wówczas będą na dłoniach prezentowały się pięknie.