Zakupy On-line

Szczęśliwa kobieta to kobieta, mająca na stopach wymarzone buty, w ręku wystrzałową torebkę, a na ciele imponująco wyglądającą biżuterię. Zadowolona kobieta ze swego wyglądu, to ta, która nie biega po sklepach w poszukiwaniu biżuterii, a dokonuje relaksującego zakupu przez internet. To prawda, że kobiety uwielbiają kupować, ale nieprawdą jest, że ze stoickim spokojem witają tłumy kupujących, brak wolnych miejsc na parkingu i apodyktycznego sprzedawcę.

Z pewnością nie ma na kuli ziemskiej kobiety, która nie miałaby w swoim kuferku, toaletce, choć jednego pierścionka, broszki. To zrozumiałe, bo jak miałaby się bez biżuterii obejść nowoczesna kobieta, skoro nie umiała tego zrobić prehistoryczna, około 100 tys. lat temu. Choć pierwotna biżuteria nie była tak imponująca jak dziś i ograniczała się do naszyjników w postaci ślimaczych muszli, to prehistoryczne kobiety nie musiały pokonywać maratonów po galeriach handlowych. Dziś też nie musimy, za sprawą sklepów internetowych, które mamy wrażenie powstały z myślą o nowoczesnej kobiecie, zapracowanej, której towarzyszy na każdym kroku napięty grafik, a która marzy o chwili przyjemności, nieokupionej ciężką pracą.

Zakup biżuterii może być przyjemnością, tylko i wyłącznie w wygodnym fotelu, z filiżanką zachęcająco wyglądającej kawy, kiedy każdy krok wymagający wysiłku, zastępujemy lekkim kliknięciem. Nie ogranicza nas czas, nie uwierają buty, nasz fotel ma wykupione miejsce parkingowe, żaden sprzedawca nie dokonuje za nas wyboru, a zakupy nie przypominają ekstremalnego sportu.

Zarówno etap przeglądania biżuterii, jej wybór, zakup, jak i moment oczekiwania to czysta przyjemność. Zakupy online nie kończą się, jak zakupy w sklepach stacjonarnych, bólem głowy, odciskami, świecącą się kontrolką paliwa i ogólnym zniechęceniem, które nie mija nawet po założeniu biżuterii. Nawet jeśli nie uda nam się wybrać biżuterii za pierwszym podejściem, to znacznie łatwiej jest nam znieść porażkę, niż perspektywę powtórnego maratonu po sklepach.

Wygoda i szybki czas dostawy, to tylko niewielka część zalet. Do tego dochodzą atrakcyjne promocje, większy wybór, spowodowany bogatszą ofertą w porównaniu ze sklepami stacjonarnymi, ogólny komfort, oszczędność czasu i pieniędzy.

Bywają kobiety, które uwielbiają utrudniać sobie życie i skoro mają pod górkę, to starają się robić wszystko, by pozostałym reprezentantkom płci pięknej, nie było też lekko. Nie daj się zwieść, jeśli usłyszysz: przecież nie możesz dotknąć biżuterii, przymierzyć jej, a to świetne zdjęcie kłamie, z całą pewnością nie odzwierciedla rzeczywistego wyglądu. Natychmiast przedstaw niepodważalne argumenty: jeśli już kupuję biżuterię, to u profesjonalistów, którzy cieszą się nienaganną reputacją i nie mogą pozwolić sobie na najdrobniejszy błąd. Mają wiele pozytywnych i obiektywnych opinii, zamieszczanych przez zadowolonych klientów na niezależnych forach internetowych. W razie jakichkolwiek problemów przysługuje mi prawo do reklamacji, lub zwrotu towaru, więc czy mam w takiej sytuacji postawy do obaw?