Jak nosić broszki?

Jak nosić broszki?

Opublikowano przez Redaktor

Jeszcze niedawno broszki kojarzyły nam się z naszymi babciami albo widniejącymi na zdjęciach paniami z okresu polskiej arystokracji czy też międzywojnia. Tymczasem broszki przeżywają aktualnie swój renesans i ponownie stają się najważniejszym elementem wykończeniowym każdego eleganckiego stroju.

Jeżeli mamy dostęp do babcinej szkatułki, zajrzyjmy do niej czym prędzej. Może ona skrywać skarby, jakie dzisiaj uchodzić będą za najpiękniejsze ozdoby – dawne broszki urzekają bowiem swoim nieco zapomnianym już stylem, dostojnością i elegancją, jakich próżno szukać w dzisiejszych czasach. Ale i projektanci coraz chętniej dołączają broszki do swoich kolekcji, dzięki czemu wracają one do jubilerskich asortymentów.
Nic w tym zresztą dziwnego – dobrze dobrana broszka stanowi zjawiskowe zwieńczenie dziennej bądź wieczorowej stylizacji, przyciąga wzrok i jest przy tym znakomitą alternatywą dla zwyczajnych ozdób, takich jak choćby naszyjniki.

Jak nosić broszki? Z wyczuciem!

Zasady obowiązują tutaj dokładnie takie same, jak w przypadku każdego innego typu biżuterii – ważne, aby dobrana ona była do stroju, jaki aktualnie mamy na sobie. W przypadku nowoczesnych, geometrycznych kostiumów sprawdzą się bowiem ozdoby minimalistyczne, oszczędne tak w kolorystyce, jak i formie. W przypadku bardziej kobiecych i romantycznych stylizacji spokojnie sprawdzą się natomiast broszki misternie zdobione, wykorzystujące np. motyw ważek, motyli czy kwiatów. Jedyne, co nas tutaj ogranicza, to własna wyobraźnia.

Gwiazdy też kochają broszki

Po broszki coraz częściej sięgają także gwiazdy – zarówno polskiego, jak i zagranicznego formatu, które za ich pomocą chcą przełamać wizerunkową monotonię i zabawić się nieco bardziej oryginalnymi dodatkami. Dosyć wspomnieć tutaj chociażby słynną restauratorkę Magdę Gessler, która znana jest ze swoich efektownie dobranych do figury stylizacji. Często sięga ona po sukienki i tuniki, dla których broszka staje się zjawiskowym elementem wykończeniowym.
Spośród gwiazd zagranicznych po broszki sięga też Dita von Teese – znana ze swojej chłodnej urody, nosi zwykle skromne, podkreślające jej urodę stroje, których jedynym elementem ozdobnym bywają właśnie broszki. Równie zjawiskowo w broszkach prezentują się Katherine Heigl czy Christina Ricci.

Przegląd wybranych propozycji

Umiejętnie dobrane broszki prezentują się niezwykle szykownie i stylowo. Możemy przypinać je do klapy marynarki, swetra czy bluzki. Świetnie wyglądają zarówno przypięte z boku, jak i na środku bądź pod szyją. Mogą być najróżniejszych kształtów i rozmiarów, wysadzane szlachetnymi kamieniami, cyrkoniami czy też ozdobione kameą.
Do najpopularniejszych motywów należą tu m.in. wspomniane już ważki – ażurowe skrzydła mienią się różnymi kolorami, a wysadzane markazytami brzegi oraz ogon składają się na efektowną całość.

Ciekawym rozwiązaniem jest też srebrna broszka w kształcie pawia zdobiona markazytami lub też broszka w kształcie kolibra, wykonana z najwyższej próby srebra, markazytów i emalii jubilerskiej.

Magda Gessler
big_18_8039_999011262982_910923818967818_1194764891_o

Dita von Teese
big_18_8039_9990

Katherine Heigl
big_18_8039_9990

Christina Ricci
big_18_8039_9990fot. google