Jak dobrać łańcuszek do zawieszki

Jak dobrać łańcuszek do zawieszki

Opublikowano przez Redaktor

Dopasowanie zawieszki do łańcuszka stanowi kluczową kwestię, jeśli zależy nam na atrakcyjnej biżuterii. Obecnie coraz więcej kobiet decyduje się na zakup wspomnianych elementów biżuterii osobno, ponieważ takie rozwiązanie daje więcej możliwości stylizacyjnych. Zawieszki oraz łańcuszki można łączyć w dowolny sposób, w zależności od aktualnych preferencji. Warto zastanowić się nad tym, jakimi zasadami należy się kierować, aby mieć pewność, że dany łańcuszek w stu procentach pasuje do zawieszki.

Postaw na uniwersalny łańcuszek!

Na początku musimy dokonać wyboru między złotymi, a srebrnymi łańcuszkami. Najlepiej kierować się wariantami pozostałych elementów biżuterii, czyli kolczykami bądź pierścionkami. Musimy pamiętać, że łańcuszek musi współgrać z naszą całą stylizacją. Do grona uniwersalnych modeli należy zaliczyć klasyczne formy, bez dodatkowego urozmaicenia.

Prosty w stylistyce łańcuszek z powodzeniem może być połączony z bardziej oryginalnymi zawieszkami, na przykład w formie ażurowej. Uniwersalność łańcuszków jest zależna także od ich długości. Przyjmuje się, że optymalna jest długość w zakresie 40-50 centymetrów i najczęściej właśnie takie modele są wybierane przez klientki.

Oczywiście bardzo ważne jest, aby z tego samego kruszcu była wykonana również zawieszka. Nawet najbardziej uniwersalny łańcuszek nie będzie pasował, jeśli nie dopilnujemy tej kwestii. Amatorki większych zawieszek także powinny pamiętać o dobraniu prostego łańcuszka, bo w przeciwnym razie całość będzie wyglądać dość chaotycznie.

Problem z oryginalnym łańcuszkiem

Niektóre panie preferują przede wszystkim bardziej rozbudowane, niebanalne łańcuszki, które same w sobie stanowią znakomitą ozdobę kobiecej stylizacji. Takie modele można nosić samodzielnie, jednakże można także połączyć je ze skromniejszymi zawieszkami. Do grona bardziej oryginalnych łańcuszków należą między innymi faliste modele. Oczywiście istotna jest także grubość łańcuszka. Nieco szersze modele na pewno nie będą prezentować się atrakcyjnie przy bardziej rozbudowanej zawieszce.

To samo dotyczy łańcuszków o szerokich oczkach. Taki rodzaj biżuterii stworzy estetyczną całość z subtelnymi zawieszkami o niedużych wielkościach. Warto nadmienić, że bardziej rozbudowane łańcuszki często są połączeniem złota i srebra, co daje nam więcej możliwości względem wyboru zawieszki. Należy pamiętać o tym, aby obydwa elementy biżuteryjne były utrzymane w tej samej stylistyce. Takie modele automatycznie są znacznie droższe niż zwyklejsze, standardowe propozycje, co jest związane z większą ilością użytego kruszcu.

Odpowiednie dobranie łańcuszka do zawieszki nie jest trudnym zadaniem, jeśli tylko weźmiemy pod uwagę takie elementy jak:

  • wielkość
  • rodzaj użytego kruszcu
  • konkretną stylistykę
  • długość łańcuszka

W salonach jubilerskich czeka na nas szeroki wybór tego typu asortymentu, dzięki czemu nawet najbardziej wybredna pani znajdzie coś dla siebie. Z powodzeniem można odszukać także bardziej rozbudowane łańcuszki, które same w sobie stanowią doskonałą ozdobę.