Dlaczego warto nosić dobrej jakości biżuterię?

Dlaczego warto nosić dobrej jakości biżuterię?

Opublikowano przez Redaktor

Mówi się, że jak nas widzą, tak nas piszą. Bądź co bądź, jest w tym sporo prawdy. Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne i często na jego podstawie ludzie postrzegają nas w określony sposób. Elegancka kobieta w modnej garsonce będzie z pewnością postrzegana jako prężna businesswoman, a dziewczyna w długiej zwiewnej spódnicy, z długimi kolczykami i rozwianymi włosami będzie kojarzyła się ludziom z kolorową hipiską.

Niezaprzeczalnie, poprzez nasz strój i biżuterię jesteśmy w stanie kreować swój wizerunek i podkreślać osobowość.

Jeśli zależy nam na tym, aby zrobić szczególne wrażenie na gościach, wybierzmy biżuterię w postaci klasycznych pereł, które w połączeniu z wieczorową sukienką stworzą nas jako klasyczną piękność wieczoru. Podobny efekt będą miały diamenty – ponadczasowi koledzy pereł. Jeśli zależy Ci na nieskazitelnym wizerunku, wybieraj biżuterię świetnej jakości, z naturalnymi kamieniami. To klasa sama w sobie. Nikt nie będzie miał wątpliwości, że takie dodatki wybiera kobieta spełniona, pewna siebie i swoich walorów.

Kolejnym argumentem, świadczącym o tym, że warto wybierać najlepszej jakości biżuterię jest fakt, że jest ona zwyczajnie bardziej trwała i odpowiednio konserwowana, będzie nam służyła długie lata. Przez zakupem biżuterii, warto zorientować się w jaki sposób o nią dbać, aby przez długi czas wyglądała jak nowa. Prawdziwa biżuteria nie należy do najtańszych. Nie obawiajmy się jednak, że zainwestujemy pieniądze w produkt, który po dwóch sezonach przestanie być modny – nawet jeśli trendy w biżuteryjnej modzie zmieniają się wraz z upływem czasu, niektóre materiały nigdy nie stają się nudne czy przereklamowane.

Mowa tutaj z pewnością o złocie. Pasuje ono każdemu bez względu na wiek czy status społeczny. Złote kolczyki, czy bransoletka będą wspaniałą ozdobą zarówno na wielkie wyjście, jak i na obiad w gronie rodziny, czy szaloną randkę. Decydując się na złotą biżuterię, mamy ogromny wybór różnego rodzaju wzorów i modeli, dlatego każda Pani, niezależnie od preferowanego stylu wśród złotych produktów znajdzie z pewnością coś dla siebie. Do wyboru mamy złoto żółte, białe a także dwu lub trzykolorowe. Prawdziwe złoto z pewnością się nie przebarwi (dzieje się tak w przypadku produktów pozłacanych). Kupując złote błyskotki, warto wiedzieć w jaki sposób odróżnić to najwyższej jakości, od gorszego zamiennika. Zrobimy to przy pomocy …magnesu. Nie przyciągnie on dobrej jakości stopu!

W przypadku ponadczasowej biżuterii z pereł, czy diamentów upływ czasu nie ma szczególnego znaczenia. Takie błyskotki będą równie modne teraz i za dziesięć lat. Zdecydowanie lepiej kupić jeden pierścionek, albo delikatne kolczyki z perłami, niż wydać te pieniądze na kiepskiej jakości biżuterię, która po sezonie czy dwóch nie będzie nadawać się już do użytku. Aktualna moda pozwala nam łączyć klasykę pereł i diamentów z codziennymi stylizacjami, dzięki czemu możemy wyglądać pięknie i stylowo w każdej sytuacji, nadając swojemu wyglądowi ponadczasową oprawę.