Marylin Monroe wyśpiewała to, co wiedziały kobiety od dawna, że „diamenty są ich najlepszym przyjacielem”.

Biżuteria diamentowa

Biżuteria z diamentów nigdy nie wychodzi z mody, bo sprawia, że każda kobieta wygląda dzięki niej olśniewająco i szalenie elegancko. Wykorzystują tę cenną wiedzę celebrytki, które pokazują się na czerwonym dywanie w diamentowej biżuterii.

Niektóre z nich traktują diamenty nie tylko jako kobiecą ozdobę, ale dopatrują się w nich magicznych właściwości. Gwiazda country Taylor Swift traktuje diamenty jak talizmany, głęboko wierzy, że przynoszą jej szczęście, dlatego na każdej gali obowiązkowo pojawia się w diamentowych kolczykach. To stało się już dla niej rytuałem. Od dawna zresztą wierzono, że diamenty przynoszą radość i szczęście, chronią swoich właścicieli, pomagają odnaleźć spokój i harmonię.

Niektóre kobiety, jak Naomi Campbell przyznają się do diamentoholizmu i otwarcie mówią o swojej szalonej miłości „Tak, kocham diamenty i nie będę udawała, że jest inaczej”.

Paris Hilton uwielbia być obwieszona drogocennymi świecidełkami o każdej porze, dlatego zakłada biżuterię diamentową nie tylko na wieczór. Uważa, że diamenty są odpowiednie o każdej godzinie dnia i nocy. „Kocham błyszczeć! To bardzo sexy. Po co się ograniczać” – mawia.

A to wszystko za sprawą diamentów. Dlaczego wzbudzają tyle podziwu? Z prostej przyczyny, biżuteria z diamentów to najwyższy kunszt, najlepsze wykonanie i synonim luksusu. To biżuteria dla wybranych, wyjątkowych kobiet, wykonana przez najlepszych i najbardziej prestiżowych jubilerów, ponieważ wykonać ją mogą wyłącznie najlepsi.

Biżuteria diamentowa, jak żadna inna, przykuwa wzrok nieskazitelnym blaskiem i bogactwem migotliwych barw. Skoro zwraca na siebie uwagę, to również sprawia, że jej właścicielka jest zauważalna.