Biżuteria na jesienną depresję

Biżuteria na jesienną depresję

Opublikowano przez Redaktor

Zwróć uwagę na znaczenie kamieni

Zazwyczaj, przy zakupie biżuterii nie zwracamy uwagi na znaczenie poszczególnych kamieni. Przeważnie kierujemy się wyglądem, nie zdając sobie sprawy z tego co tak naprawdę kupujemy. Dla większości jest to tylko uzupełnienie ubrania, które zakładamy.

Możemy nie zdawać sobie sprawy, że poszczególne kamienie szlachetne mogą poprawiać nam samopoczucie, chronić przed chorobami, czy też złośliwością losu. Bardzo wiele kamieni szlachetnych wspomaga leczenie. Orędownicy medycyny alternatywnej proponują w trakcie kuracji noszenie konkretnych minerałów – najprościej jest je nosić w charakterze ozdób. Od wieków kamieniom szlachetnym przypisuje się działanie zdrowotne i wzmacniające organizm. Warto zatem dowiedzieć się więcej na ten temat, zwłaszcza, że nadszedł już okres jesienny kojarzony z depresją i kiepskim samopoczuciem. Może któryś z kamieni pozwoli nam uwolnić się od tych dolegliwości?

Diament usuwa blokady w ośrodku energetycznym człowieka, wywiera dobry wpływ na ludzi o małym poczuciu własnej wartości. Podnosi czystość myśli i jako mocny wzmacniacz, zestraja ciało eteryczne z ciałem fizycznym. Ponadto działa jako generalny oczyszczacz wszystkich ciał subtelnych. Wytwarza czyste wibracje, które korzystnie wpływają na pęcherz i nerki, przeciwdziałają tworzeniu się kamieni. Wydłuża życie, chroni przed obłędem. Diament od dawna symbolizował siłę, doskonałość, cnotę, czystość, niewinność i jasność umysłu.

Złoto posiada właściwości terapeutyczne i cudowną moc. Ma on zbawienny wpływ na nasze serce i kiepskie samopoczucie. Poprawia pracę wielu gruczołów produkujących hormony oraz pomaga w walce z otyłością. Stosowany również jest w leczeniu chorób wenerycznych.

Srebro również posiada w sobie właściwości lecznicze. Było wykorzystywane m. in. w I wojnie światowej, w celu zapobiegania różnym infekcjom. Zważywszy na właściwości bakteriobójcze tego metalu, warto więc nosić kolczyki o srebrnych, bądź posrebrzanych biglach.

Perła posiada ogromną moc leczniczą, wzmacnia zęby i kości. Obniża poziom cholesterolu. Uważa się, że perła ostrzega przed nadchodzącym nieszczęściem. Perła upiększa każdą kobietę czyniąc ją powabną, piękną. Perła rozpuszczona w soku z cytryny lub z mlekiem uchodziła za skuteczny środek przeciwko zaburzeniom psychicznym.